• تاریخ انتشار : 1402/05/17 - 12:40
  • بازدید : 629
  • تعداد بازدیدکننده : 181
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

گرامیداشت مادران شیرده به مناسبت هفته جهانی تغذیه با شیر مادر

مراسم گرامیداشت تغذیه با شیر مادر با هدف بالابردن آگاهی همگانی درباره اهمییت تغذیه با شیر مادر و تشویق مادران به شیردهی برای بهبود سطح سلامت کودکان در هفته جهانی شیر مادر ( 7-1 آگوست) که در کشور ما مصادف با 16-10 مرداد ماه می باشد و شعار جهانی سال 2023 ،" نگاهی نو به شیردهی مادران شاغل در خانواده ، محل کار و جامعه " حمایت همه جانبه مادران به ویژه مادران شاغل جهت ترویج تغذیه باشیر مادر وظیفه همگانی محسوب میگردد.

به گزارش روابط عمومی مرکز در این مراسم با حضور خانم دکتر مهری فوق تخصص نوزادان ، خانم دکتر درویش متخصص زنان و زایمان ، خانم دکتر غفوری ، خانم دکتر فقیه فلو شیپ انکولوژی زنان ، آقای امینی مدیریت خدمات پرستاری در سالن همایش نور برگزار گردید.

اهمیت تغذیه طبیعی نوزاد سبب شده است تا از سوی سازمان بهداشت جهانی ویونیسف همه ساله از ۱۰ تا ۱۶ مرداد به‌عنوان هفته جهانی شیر مادر تعیین شود. روز جهانی شیر مادر ۲۵ سال است که به صورت سالانه با هدف شناخت و اهمیت تغذیه با شیر مادر برای همه مادران و اطلاع رسانی عموم مردم  و با شعار حمایت همه جانبه از مادران برای تداوم تغذیه با شیر مادر جشن گرفته می‌شود. شیر مادر در شش ماه اول تولد، تغذیه مورد نیاز نوزاد بوده و علاوه بر نقش غذایی، نوزاد را از بیماری نیز محافظت می‌کند. سازمان بهداشت جهانی (WHO) توصیه می‌کند در شش ماه اول تولد هر نوزادی باید تنها با شیر مادر تغذیه شود. در این مراسم با اهدای لوح و شاخه کل از همکاران تقدیر شد.

مراسم گرامیداشت تغذیه با شیر مادر با هدف بالا بردن آگاهی همگانی درباره اهمیت تغذیه با شیر مادر و تشویق مادران به شیردهی برای بهبود سطح سلامت کودکان برگزار شد.
  • گروه خبری : اخبار بیمارستان
  • گروه خبری : 130119
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

تنظیمات قالب