شنبه ٢٢ مرداد ١٤٠١ - 
1 2 3
منو اصلی
صفحه اصلي > نمایش اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی بیمارستان آیت ا... طالقانی

نکات مهمی که بیماران بستری باید بدانند.

بیماران محترم :

ضمن تشکر از انتخاب این مرکز برای دریافت خدمات درمانی خود به اطلاع می رساند با توجه به استقرار طرح تحول نظام سلامت در این بیمارستان  خواهشمند است ضمن مطالعه موارد ذیل در اجرای  هر چه بهتر طرح تحول نظام سلامت، ما را یاری فرمایید.

1-      در طرح تحول سلامت هر بیمار ایرانی دارای بیمه تنها 10 درصد از هزینه های بستری بیمارستانی خود را پرداخت  می نماید .

2-       هر بیمار ایرانی در صورت نداشتن هیچگونه بیمه ای می تواند در هنگام بستری توسط نمایندگان بیمه سلامت مقیم در مرکز نسبت به بیمه نمودن خود اقدام نماید.

3-      به بیماران بستری دارای بیمه تکمیلی در صورت  استفاده از سهم یارانه ، مدارکی جهت ارائه به بیمه تکمیلی داده نمی شود . در صورت تمایل جهت استفاده از بیمه تکمیلی ضمن ارائه معرفی نامه از بیمه تکمیلی به مسئول حسابداری ترخیص مراجعه تا صورتحساب خارج از طرح تحول محاسبه شود و در مورد بیمه های تکمیلی غیر طرف قرارداد قبل از ترخیص، مدارک مربوطه  جهت ارائه به بیمه تکمیلی از واحد ترخیص تحویل بیمار  می گردد.

4-      هزینه اتاق یک تخته ، هزینه همراه برای بیماران بالای 12 سال ، اعمال جراحی زیبایی ، ضرب و جرح ، بیماران با تابعیت خارجی  شامل طرح تحول سلامت نبوده و به صورت آزاد محاسبه می گردد. ( جهت آگاهی از هزینه ها به واحد ترخیص مراجعه نمایید) 

5-      بیماران دارای دفترچه بیمه روستایی و عشایر با ارائه فرم ارجاع 5 درصد از کل هزینه را پرداخت می نمایند.

6-      ارجاع بیماران بستری برای خرید دارو ، تجهیزات و لوازم مصرفی پزشکی و خدمات تشخیصی به خارج از بیمارستان ممنوع بوده و در صورت نیاز می بایست  با هماهنگی بیمارستان و بدون پرداخت وجه توسط بیمار انجام گردد.

7-      کلیه هزینه های  زایمان طبیعی رایگان می باشد .

8-      بیماران تصادفی جهت استفاده از خدمات رایگان لازم است جهت اخذ نامه یا کروکی به کلانتری محل وقوع تصادف مراجعه نمایند. در صورت عدم ارائه مدارک فوق هزینه های بیمار به صورت آزاد محاسبه می شود .

9-      بیمارانی که تحت پوشش کمیته امداد می باشند پس از بستری با دریافت گواهی از پزشک معالج  جهت اخذ معرفینامه به کمیته امداد تهران مراجعه نمایند.

10-   ببیمارانی که دفترچه ارتش ( وظیفه ) دارند لازم است پس از بستری فرم معرفینامه را از محل خدمت جهت تکمیل پرونده به واحد حسابداری ترخیص ارائه نمایند. 

11-   بیماران از پرداخت هرگونه وجهی خارج از صندوق بیمارستان جداً خود داری نمایند .

12-   کپی کارت ملی در زمان ترخیص الزامی می باشد .

13-   شماره تماس بیمارستان : 9  - 22432561 و230311 ،  واحد رسیدگی به شکایات بیمارستان : 23031229 و 23031400

ستاد اجرایی طرح تحول نظام سلامت بیمارستان آیت ا... طالقانی


٠٨:٤٤ - دوشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٣    /    عدد : ١١٦٨٥    /    تعداد نمایش : ٦١١٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
مرکز پزشکی آموزشی و درمانی آیت الله طالقانی

آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی  بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 230311 -021

پست الکترونیک: taleghani@sbmu.ac.ir