دوشنبه ٠٥ فروردين ١٣٩٨ - 
1 2 3
منو اصلی
صفحه اصلي > نمایش اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی بیمارستان طالقانی

جراحی تعویض مفصل آرنج در بیمارستان آیت ا... طالقانی با موفقیت انجام شد/آرتروز؛ شایع ترین بیماری مفصلی در آقایان!

 دکترمحمدعلی اخوت پورفلوشیپ جراحی دست و ترمیمی بیمارستان آیت ا... طالقانی گفت:در سالهای اخیر ضمن تغییر روش زندگی مردم وافزایش استفاده از وسایل نقلیه  شیوع بیماریها نسبت به سالیان قبل افزایش چشمگیری داشته است.

 وی ادامه داد: امید به زندگی ایرانیان با کمک خدمات بهداشتی و درمانی انجام شده در دهه های اخیر از ۴۴ سال به بالای ۷۰ سال افزایش یافته است که اگر چه این معیار نشانگر بهبود وضعیت سلامت در کشور است ولی در عین حال نیازمند تطابق سیستم بهداشتی و درمانی کشور با طیف جدیدی از بیماریها، عوامل و عوارض آن می باشد.

 فلوشیپ جراحی دست و ترمیمی بیمارستان گفت: آرتروز مفاصل بعنوان یکی از شایعترین مشکلات در افراد سالمند یکی از شدیدترین دغدغه های افزایش سن بوده که ضمن ایجاد درد و مشکلات در عملکرد فرد درگیر، موجب محدودیت در فعالیت و عملکرد ایشان را سبب می شود و درمان آن نیز پرهزینه و زمانبر است.

  دکتر اخوت پور خاطرنشان کرد: در کشور ما با توجه به مسایل فرهنگی و نوع زندگی، مهمترین مفصل درگیر زانو است. به طور مثال نشستن  بر روی زمین( چهار زانو)، حوادث و یا  و درعین حال افزایش سن و یا تروما یا بیماریهای زمینه ای ممکن است تبدیل به آرتروز شود.

 وی با بیان این موضوع که بیماری آرتروز به جهت تعداد و شدت ضربات در آقایان شایع تراز خانمها است توصیه کرد: بهتراست در خصوص درمان آقایان ازسایر روشهای درمانی غیر از تعویض مفصل بهره برد.

 گفتنی است؛ چندی پیش  در بیمارستان آیت ا... طالقانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  عمل جراحی تعویض کامل مفصل آرنج خانم ۶۶ ساله ای به دلیل از دست دادن قدرت و دامنه حرکت انجام شد.طی این عمل جراحی ۲ ساعته خوشبختانه بیمار توانایی انجام فعالیت های روزمره خود را بدست آورد.


٠٩:٢٢ - پنج شنبه ١٥ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ٧١١٦٩    /    تعداد نمایش : ٩٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
مرکز پزشکی آموزشی و درمانی آیت الله طالقانی

آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی  بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 230311 -021

پست الکترونیک: taleghani@sbmu.ac.ir